MASSEY FERGUSON je výrobcem kolových traktorů, sklízecích mlátiček, teleskopických manipulátorů a lisů na hranaté balíky. MASSEY FERGUSON je součástí mezinárodní korporace AGCO Corporation, která je světovým lídrem v designu, vývoji a výrobě zemědělských strojů s největší distribuční síťí ve více než 140 zemích světa.

Traktory MASSEY FERGUSON se vyrábí v nově zrekonstruované továrně ve Francouzkém Beauvais.
https://www.masseyferguson.com/en/discover-f/manufacturing/manufacturing/beauvais.html

Tento závod je jedním z nejmodernějších evropských center pro vývoj a výrobu zemědělských strojů, má rozlohou 26 hektarů a pracuje zde přibližně 2200 zaměstnanců. Závod v Beauvais je odpovědný za vývoj a výrobu nejnovějších řad traktorů MF 4700M, MF 5700M, MF 5S, MF 6S, MF 7S, MF 8700S a nově MF 9S s výkonovým rozsahem 75 až 425 koní.

Motory pro MASSEY FERGUSON se vyrábí v továrně AGCO Power ve Finském Linnavuori již téměř 70 let (původně továrna Sisu Diesel přejmenována v roce 2008 na AGCO SISU POWER a v roce 2012 přejmenována na AGCO Power). Technologie výroby tohoto výrobního závodu byla kompletně zrekonstruována v roce 2005 - 2007. Závod AGCO Power je jeden z předních světových výrobců vznětových motorů, továrna vyrábí více než 30.000 motorů ročně a má cca. 700 zaměstnanců.

AGCO Power dodává motory pro mnohé z předních světových výrobců traktorů a další zemědělské stroje. MASSEY FERGUSON byl prvním výrobcem, který použil u svých motorů technologii SCR (selektivní katalytická redukce), v současné době používá u svých motorů již třetí generaci SCR doplněnouo bezúdržbový oxidační katalyzátor DOC.

Stručně z historie značky: Jméno MASSEY FERGUSON bylo vytvořeno v roce 1958 - zkrácením názvu Massey-Harris-Ferguson. Tato společnost byla založena v roce 1953 po sloučení slavné severoamerické společnosti Massey-Harris s Harry-Ferguson Limited. Harry Ferguson byl skvělý inženýr, který přinesl velké změny v konstrukci traktorů, jeho revoluční systém tříbodového závěsu umožnil traktorům jednoduchým způsobem agregovat různé typy pracovního nářadí. V současné době prakticky všechny typy traktorů vychází nějakým způsobem z jeho jedinečných nápadů.

Historie Massey-Harris sahá až do roku 1847, kdy Daniel Massey otevřel dílnu na výrobu jednoduchého rolnického nářadí v Newcastle Ontario, Kanada. O deset let později - také v Ontariu, Alanson Harris založil slévárnu a začal dělat opravy zemědělských strojů. V roce 1891 došlo k fúzi a vznikl název Massey-Harris Tato společnost v roce 1938 zahájila jako první na světě výrobu první komerčně úspěšné samohybné sklízecí mlátičky. V roce 1953 se Massey-Harris spojil s Harry Ferguson. Tímto spojením a sdílením zkušeností s výrobou mlátiček a traktorů se z této firmy stal jeden z hlavních hráčů v odvětví zemědělských strojů.